• Roguy Méyé válogatott gaboni labdarúgó. Első csapatai a gaboni Afrique Du Sud és AS Mangasport voltak. Ebben az időszakban 2001-ben és 2005-ben gaboni bajnok és kupagyőztes, 2006-ban bajnok, 2002-ben és 2006-ban szuperkupa-győztes volt. A 4-1-re megnyert 2006-os szuperkupa döntőben a libreville-i Téléstars ellen az ő 4. és 8. percben lőtt góljaival szerzett vezetést a csapata. 2007. március 6-án büntetőt hibázott az algériai elleni CAF-bajnokok ligája mérkőzésen, de csapata így is 3-1-re győzött. Utolsó afrikai idényében az akkor rajtoló bajnokságban vezette a góllövőlistát, miután az addig lejátszott 5 mérkőzésen 6 gólt szerzett. Ezzel a teljesítményével felhívta az európai játékosmegfigyelők figyelmét magára.Magyarországon először a DVSC gárdája tesztelte, de végül a ZTE kötött vele 5 évre szóló szerződést 2007. július 5-én. Mahamadou Diawarával együtt ő a ZTE első igazolt színes bőrű játékosa. A játékosnak ezt követően vízumgondjai voltak, így a bajnokság kezdetéig nem érkezett meg új együtteséhez.Első mérkőzését 2007 augusztus 29-én játszotta, 2 góljával segítve új csapatát a 10-0-s győzelem elérésében a Bonyhád ellen a Magyar Kupa harmadik fordulójában. Az idényt végül összesen 20 góllal zárta, ezzel a csapat legeredményesebb játékosa volt. Góljai közül 10-et a bajnokságban, 2-t a kupában, 8-at pedig a ligakupában szerzett. A jó szereplése után újra behívták hazája válogatottjába, amelyben hosszabb idő után újra gólt szerzett a Ghána elleni világbajnoki selejtező mérkőzésen. 2009 januárjában a török Ankaraspor AS csapatához igazolt három és fél évre. Átigazolási díja körülbelül 890 000 font lehetett. Már az első bajnokin csereként nevezték a elleni mérkőzésre. Az Ankaraspor az első percben megszerezte a vezetést révén, majd a 37.percben kétgólosra növelte az előnyüket.A második félidőben bemutatkozott új csapatában Roguy, aki -t váltotta a 65.percben. A 3-0-s végeredményt állította be a 67. percben. 2011-ben rövid időre visszatért a ZTE-hez, majd 2012 februárjában a DVSC-hez szerződött. Első gólját a DVSC színeiben 2012. március 6-án a Paks elleni hazai Ligakupa mérkőzésen (1-1) szerezte. (hu)
dbo:appearancesInNationalTeam
  • 40 (xsd:nonNegativeInteger)
dbo:birthName