Property Value
dbo:abstract
  • Tirunesh Dibaba etióp futónő, az 5000 és a 10 000 méteres síkfutás pekingi olimpiai bajnoka, az első nő, aki egy olimpián nyerte meg mindkét távot. 5000 méteren jelenleg ő a világcsúcstartó mind fedett pályán, mind szabadtéren, 14:11,55-ös idővel. Versenyeit általában hosszútávfutókhoz képest erős sprintbefutójának köszönhetően nyeri meg. A mezeifutó-bajnokságokon is jól szokott szerepelni: egyszeres junior és ötszörös felnőtt világbajnok. Dibaba férje a szintén futó , unokatestvére a kétszeres olimpiai bajnok . Nővére is futó, az athéni olimpián ezüstérmet szerzett 10 000 méteren. (hu)
dbo:wikiPageExternalLink
dbo:wikiPageID
  • 380444 (xsd:integer)
dbo:wikiPageLength
  • 5224 (xsd:nonNegativeInteger)
dbo:wikiPageRevisionID
  • 21995104 (xsd:integer)
prop-hu:wikiPageUsesTemplate