Property Value
dbo:abstract
  • Vanderlei Cordeiro de Lima (1969. augusztus 11. –) olimpiai bronzérmes brazil atléta, maratoni futó. Leginkább arról ismert, hogy az athéni olimpián egy ír pap megtámadta a táv 35. kilométerénél. Kilökte a nézők közé, miközben az élen állt. A történtek miatt elvesztette vezető helyét, végül az ezüstéremről is lemaradt, így lett harmadik. Az eset nagy felháborodást keltett, és de Lima megkapta a Pierre de Coubertin-érmet. Több nemzetközi maratonon győzött pályafutása alatt. Többek közt nyert a tokiói, valamint a Hamburg Maratonon, továbbá két aranyérme van a pánamerikai játékokról. (hu)
dbo:wikiPageExternalLink
dbo:wikiPageID
  • 829492 (xsd:integer)
dbo:wikiPageLength
  • 8986 (xsd:nonNegativeInteger)
dbo:wikiPageRevisionID
  • 22736679 (xsd:integer)
prop-hu:wikiPageUsesTemplate