The embedded RDF content will be recognized by any processor of HTML5 Microdata.

dbpedia-hu:2016-os_Formula–1_világbajnokság
freebase:m.011f45gz
n4:2016_a_Formula–1-ben n4:Formula–1-es_szezonok
1120957
23906995
n8:en.html n11:20160225-f1-a-negyedik-tesztnap-eloben.html n11:20160301-f1-az-otodik-tesztnap-eloben.html n11:20160223-f1-a-masodik-tesztnap-eloben.html n11:20160224-f1-a-harmadik-tesztnap-eloben.html n11:20160302-a-masodik-szerdai-f1-es-tesztnap-eloben.html n11:20160303-f1-a-masodik-csutortoki-tesztnap-eloben.html n11:20160222-az-elso-f1-es-tesztnap-eloben.html n13:20160518-f1-max-verstappen-volt-a-leggyorsabb-a-masodik-barcelonai-tesztnapon.html n13:20160517-f1-sebastian-vettel-zarta-az-elen-a-keddi-tesztnapot-barcelonaban.html n15:driver-of-the-day.html n11:20160304-f1-az-utolso-penteki-tesztnap-eloben.html n18:
n6:Zászló n6:Refindex n6:FHami n6:FGros n6:FGuti n6:Pirelli n6:! n6:FKing n6:FKvja n6:FVers n6:Jegyzetek n6:FVand n6:Portál n6:FWehr n6:FVett n6:FMass n6:Zászlóikon n6:Commonskat n6:FLecl n6:F1_világbajnokságok n6:FMagn n6:F1_évad_infobox n6:FPere n6:FEric n6:FRaik n6:F1_nagydíjak_2010-2019 n6:FNasr n6:Jó_cikk n6:FOcon n6:FBott n6:FPalm n6:Bővebben n6:FCeli n6:FButt n6:Eszközleírás n6:Hely n6:FAlon n6:FSiro n6:FHülk n6:FHary n6:Gumiabroncs n6:FRosb n6:FRicc n6:FSain
Mercedes AMG F1Mercedes
A 2016-os Formula–1 világbajnokság sorrendben a 67. Formula–1-es szezon volt. A szezon 21 versenyből állt, 11 csapat 22 versenyzővel állt rajthoz. A konstruktőri világbajnoki címet a Mercedes szerezte meg, az egyéni pontverseny élén pedig Nico Rosberg végzett, aki pályafutása első világbajnoki címét szerezte meg. Az idényt megelőzően több szabálymódosítás is történt. Max Verstappen előző évi debütálása több negatív kritikát is kiváltott a holland versenyző kora miatt, ezért a Nemzetközi Automobil Szövetség 18 évben minimalizálta az újoncok életkorát. Új helyszínként bemutatkozott az azerbajdzsáni Baku, ahol utcai pályán rendezték meg az Európa Nagydíjat. Ez az idény lett a sportág történetének leghosszabb szezonja, a versenynaptár 21 nagydíjhétvégét tartalmazott. A pilóták az első versenyt március 20-án Melbourneben, az utolsót november 27-én Abu-Dzabiban teljesítették. Új időmérős rendszert vezettek be, de a versenyzők és a rajongók körében is népszerűtlen változtatás csak két nagydíj hétvégét ért meg. Az idény során a Mercedes pilótái 19 futamon diadalmaskodtak – érdekesség, hogy Lewis Hamilton tíz, míg a végül világbajnok Nico Rosberg csak kilenc futamot nyert, mégis utóbbi végzett a pontverseny élén – és 765 megszerzett pontjukkal új rekordot állítottak fel a vonatkozó listán. A német gyártó pilótáin kívül csak a Red Bull párosa tudott versenyt nyerni. Barcelonában Max Verstappen a sportág történetének legfiatalabb futamgyőztese lett.
wikipedia-hu:2016-os_Formula–1_világbajnokság?oldid=23906995&ns=0