n4:Források n4:2018–2019_az_angol_labdarúgásban n4:Sárga_lap n4:Oszlop-start n4:Oszlop-3 n4:Zászló n4:A_Liverpool_FC_szezonjai n4:Image_label n4:Labdarúgócsapat-szezon_infobox n4:Portál n4:Eszközleírás n4:Kiállítás n4:A_2018–2019-es_Premier_League_tabellája n4:Oszlop-vége n4:Football_kit n4:Klubcsapat_játékos n4:Klubcsapat_keret_vége n4:Klubcsapat_keret_kezdés n4:Klubcsapat_keret_középső
2018 2019 az angol Derby County FC-nél a 2018–2019-es szezonban a török Beşiktaş JK-nál a 2018–2019-es és 2019–2020-as szezonban a német Eintracht Frankfurtnál a 2018–2019-es szezonban a belga KAA Gentnél a 2018–2019-es szezonban az angol Rochdale AFC-nél a 2018–2019-es szezon első felében a német Hertha BSC-nél a 2018–2019-es szezonban az angol Southampton FC-nél a 2018–2019-es szezonban a skót Hibernian FC-nél a 2018–2019-es szezonban a skót Rangers FC-nél a skót Rangers FC-nél a 2018–2019-es szezon első felében dbpedia-hu:Csapatkapitány_(labdarúgás) a francia Stade de Reims-nél az angol AFC Bournemouth-nál a 2018–2019-es szezon második felében az angol Sheffield United FC-nél a 2018–2019-es szezonban
Trent Alexander-Arnold Alex Oxlade-Chamberlain Xherdan Shaqiri dbpedia-hu:Lazar_Marković Alberto Moreno Virgil van Dijk Georginio Wijnaldum dbpedia-hu:Ben_Woodburn Mohamed Szaláh dbpedia-hu:Ovie_Ejaria Isaac Christie-Davies dbpedia-hu:Allan_(labdarúgó,_1997) Curtis Jones Naby Keïta dbpedia-hu:Taiwo_Awoniyi dbpedia-hu:Rhian_Brewster dbpedia-hu:Pedro_Chirivella dbpedia-hu:Nathaniel_Phillips Sadio Mané Divock Origi Dejan Lovren Rafael Camacho Joël Matip Joe Gomez Caoimhin Kelleher Alisson Becker Daniel Sturridge Simon Mignolet Nathaniel Clyne James Milner dbpedia-hu:Dominic_Solanke Roberto Firmino Ki-Jana Hoever Fabinho Adam Lallana dbpedia-hu:Sheyi_Ojo dbpedia-hu:Connor_Randall dbpedia-hu:Harry_Wilson dbpedia-hu:Bogdán_Ádám dbpedia-hu:Marko_Grujić Jordan Henderson dbpedia-hu:Ryan_Kent dbpedia-hu:Danny_Ings Andrew Robertson Loris Karius Kamil Grabara
prop-hu:szám
68 66 64 73 54 53 50 51 48 62 58 59 56 57 34 32 47 40 22 23 20 21 18 16 28 29 26 27 24 6 7 4 5 2 3 1 14 15 12 13 10 11 8 9
prop-hu:title
Hazai kapusmez Hazai mez Harmadik kapusmez Idegenbeli mez Harmadik mez Idegenbeli kapusmez
prop-hu:text
Alexander-Arnold Szaláh Mané Alisson Henderson Milner van Dijk Fabinho Robertson Firmino Wijnaldum
prop-hu:nemzetiség
Portugália Guinea Magyarország Lengyelország Egyiptom Svájc Horvátország Németország Nigéria Brazília Anglia Spanyolország Skócia Szenegál Szerbia Kamerun Wales Belgium Hollandia Írország
prop-hu:bajnokságCímke
dbpedia-hu:Angol_labdarúgó-bajnokság_(első_osztály)
3
Ez a szócikk a Liverpool FC 2018–2019-es szezonjáról szól, amely a csapat 127. idénye volt fennállása óta, sorozatban 56. az angol első osztályban. Az előszezon 2018. július 22-én indult a német Borussia Dortmund ellen (1–3) az USA-beli felkészülési turné során. A bajnokság augusztus 11-én vette kezdetét, az utolsó forduló pedig 2019. május 12-én volt. A 38 forduló alatt a Liverpool 94 pontot szerzett (30 győzelem, 7 döntetlen és 1 vereség), a gólkülönbségük +67 (89–22), ezzel második helyezést értek el a Manchester City FC mögött 1 ponttal lemaradva. Az FA-kupában 2019. január 7-én játszották első és egyben utolsó mérkőzésüket, a Wolverhampton Wanderers FC otthonában 2–1-es vereséget szenvedtek. A Ligakupában a harmadik körben kapcsolódtak be a sorozatba, 2018. szeptember 26-án a londoni Chelsea FC ellen kikaptak hazai pályán 1–2-re, így kiestek. A csapat az előző, 2017–18-as szezonban a 4. helyen végzett a bajnokságban, így a 2018–2019-es UEFA-bajnokok ligája csoportkörében kapcsolódtak be a tornába. A C jelű négyesben a francia bajnok Paris Saint-Germain FC (PSG), az olasz SSC Napoli és a szerb bajnok FK Crvena zvezda voltak az ellenfelek. A mérkőzések szeptember 18. és december 11. között kerültek megrendezésre. Az első forduló eredményei: Liverpool 3–2 PSG, Napoli 1–0 Liverpool, Liverpool 4–0 Crvena zvezda. Visszavágók: Crvena zvezda 2–0 Liverpool, PSG 2–1 Liverpool, végül pedig 1–0 a Napoli ellen. Így a Liverpool 9 ponttal és több rúgott góllal (a Napolival szemben) a csoport második helyén jutott tovább a legjobb 16 közé, ahol a német FC Bayern Münchennel játszottak. A februári első mérkőzés 0–0-val zárult Liverpoolban, a márciusi visszavágón pedig 1–3-ra nyert az angol csapat. A negyeddöntőben a portugál FC Porto volt az ellenfél, az első, hazai mérkőzésen 2–0-s, a visszavágón 1–4-es liverpooli győzelem született. Az elődöntőben a spanyol bajnok FC Barcelona csapatával mérkőztek meg: május 1-jén idegenben 3–0-s vereséget szenvedtek, a május 7-ei liverpooli visszavágón pedig 4–0-ra nyertek, ezzel döntőbe jutottak. A madridi döntőben az angol bajnoki második Liverpool a negyedik helyezett Tottenham Hotspur FC ellen játszott június 1-jén. 2–0-s győzelmükkel hatodik alkalommal nyerték el a Bajnokok Ligája-trófeát.
wikipedia-hu:A_Liverpool_FC_2018–2019-es_szezonja?oldid=23536096&ns=0