This HTML5 document contains 59 embedded RDF statements represented using HTML+Microdata notation.

The embedded RDF content will be recognized by any processor of HTML5 Microdata.

dbpedia-hu:Európai_kupasorozat-győztes_labdarúgócsapatok
rdf:type
wikidata:Q43229 n13:Agent wikidata:Q24229398 dbo:Organisation dbo:Agent n13:SocialPerson schema:Organization owl:Thing
Európai kupasorozat-győztes labdarúgócsapatok
n4:Európa-liga n4:UEFA n4:UEFA-bajnokok_ligája n4:Vásárvárosok_kupája n4:Nemzetközi_Labdarúgó-szövetség n4:UEFA-kupa n4:Kupagyőztesek_Európa-kupája n4:Nemzetközi_labdarúgókupák n4:Bajnokcsapatok_Európa-kupája n4:UEFA-szuperkupa
795050
23900084
n12:%7Ctitle=Az n14:index.html%7Carchivedate=2011-01-31 n16:index.html%7Ctitle=Uefa n17:index.html%7Ctitle=UEFA-kupa%7Cpublisher=uefa.com%7Caccessdate=2014-06-01 n18:%7Ctitle=A
foaf:name
Union of European Football Associations (UEFA) Európai Labdarúgó-szövetség
n7:UEFA-szuperkupa n7:Portál n7:Oszloplista n7:Bajnokok_ligája_szezonok n7:Fő n7:Kupagyőztesek_Európa-kupája-szezonok n7:Legend n7:Cite_web n7:Jegyzetek n7:Szervezet_infobox n7:Zászlóikon n7:Zászló n7:UEFA-kupa-szezonok
prop-hu:weboldal
Az európai kupasorozat-győztes labdarúgócsapatok azok, amelyek az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) által szervezett férfi klubcsapatok részére kiírt tornák valamelyikét megnyerték. Ezek a tornák: az UEFA-bajnokok ligája (régebben Bajnokcsapatok Európa-kupája), az Európa-liga (és jogelődjei), és az UEFA-szuperkupa. Szintén az UEFA szervezte a megszűnt Kupagyőztesek Európa-kupáját és az Intertotó-kupát. A Dél-amerikai labdarúgó-szövetséggel közösen szervezték a Világkupát, melyet 2005 óta a FIFA-klubvilágbajnokság helyettesít. Az európai klubcsapatok minden évben 4 nemzetközi tornán vehetnek részt. Az elsőszámú torna a Bajnokok Ligája, a második számú torna - amióta a KEK megszűnt - pedig az Európa-liga. Ezen két torna győztese küzd egymás ellen a szuperkupáért, a BL-nyertes csapat pedig még Európát is képviseli a FIFA-klubvilágbajnokságon amely a Világkupa utóda. 1999-ig a második számú torna a Kupagyőztesek Európa-kupája volt, ahol minden évben a nemzeti labdarúgókupák győztesei képviselhették hazájukat. Jelenleg a legsikeresebb klubok dobogóján a Real Madrid, az FC Barcelona és az AC Milan klubok szerepelnek. Eddig összesen öt csapatnak sikerült megnyernie az összes kupát amit klubcsapat megnyerhet. Ezen klubok a Chelsea, a Bayern München, az AFC Ajax, a Juventus Torino és a Manchester United. Sok olyan sikeres csapat is van akik már nem fognak ezen öt csapathoz csatlakozni mivel nem sikerült megnyerniük soha a már megszüntetett KEK-et.
wikipedia-hu:Európai_kupasorozat-győztes_labdarúgócsapatok?oldid=23900084&ns=0