This HTML5 document contains 36 embedded RDF statements represented using HTML+Microdata notation.

The embedded RDF content will be recognized by any processor of HTML5 Microdata.

dbpedia-hu:Oliver_Kirk
rdf:type
schema:Person wikidata:Q215627 owl:Thing n12:Agent dbo:Agent wikidata:Q24229398 n12:NaturalPerson foaf:Person dbo:Person wikidata:Q5
Oliver Kirk
n14:1960-ban_elhunyt_személyek n14:Amerikai_ökölvívók n14:Amerikai_olimpiai_bajnokok n14:1884-ben_született_személyek n14:Olimpiai_bajnokok_(1904)
1521638
22729360
n15:oliver-kirk-1.html n16:57685
n4:sportesemény n4:eredmény n5:Egyesült_Államok n5:Fordítás n5:Személy_infobox n5:Portál n5:Érem_infobox2 n5:Férfi_harmatsúlyú_ökölvívás_olimpiai_bajnokai n4:sportág n4:nemzet n5:Férfi_pehelysúlyú_ökölvívás_olimpiai_bajnokai
Oliver Leonard Kirk kétszeres olimpiai bajnok amerikai harmatsúlyú és pehelysúlyú ökölvívó. Kirk az egyetlen bokszoló az olimpiák történetében, aki valaha két aranyérmet szerzett két különböző súlycsoportban ugyanazon olimpián. Miután az 1904-es St. Louisi olimpián aranyérmes lett pehelysúlyban, két hét alatt több mint négy kilogrammot fogyott, és utána megnyerte a harmatsúlyú kategóriát is. Mindehez azonban összesen csak két mérkőzésre volt szüksége. Harmatsúlyban ugyanis csak ketten indultak, míg pehelysúlyban hárman, Kirk azonban az első körben volt, így csak annak győztesével kellett megmérkőznie a döntőben.
wikipedia-hu:Oliver_Kirk?oldid=22729360&ns=0