Property Value
dbo:abstract
  • Ez a szócikk a Liverpool FC 2017–2018-as szezonjáról szól, amely a csapat 126. idénye fennállása óta, sorozatban 55. az angol első osztályban. Az előszezonban 8 felkészülési mérkőzést játszott a csapat (6 győzelem, 2 döntetlen, 0 vereség), az elsőt 2017. július 12-én az angol Tranmere Rovers FC ellen. A bajnokságban 38 forduló alatt 75 pontot szereztek (21 győzelem, 12 döntetlen és 5 vereség), gólkülönbségük +46 (84–38) lett. Ezzel a 4. helyen végeztek, ami a 2018–19-es Bajnokok Ligája-indulást jelentett a csoportkörben. Az FA-kupában 2018. január 6-án játszottak először a harmadik fordulóban a városi rivális Everton FC ellen (2–1), a negyedik fordulóban 2–3-as vereséget szenvedtek a West Bromwich Albion FC csapatától, így a kupából kiestek. A Ligakupában a harmadik körben kapcsolódtak be a sorozatba 2017 szeptemberében, de a 2016-os angol bajnok Leicester City FC legyőzte őket 2–0-ra. A csapat az előző, 2016–17-es szezonban a 4. helyen végzett a bajnokságban, így a 2017–2018-as UEFA-bajnokok ligája rájátszásába jutottak, amely közvetlenül a csoportkört előzi meg.A csoportkörben az E jelű négyesben veretlenül, 3 győzelemmel és 3 döntetlennel, 23 szerzett góllal jutottak tovább, megelőzve a spanyol Sevilla FC-t, az orosz FK Szpartak Moszkva csapatát és a szlovén NK Maribort.A BL-nyolcaddöntőben a portugál FC Porto otthonában 5–0-s győzelemmel, majd az Anfielden 0–0-val jutottak tovább a negyeddöntőbe.A legjobb nyolc között az angol bajnokságot vezető Manchester City FC ellen sorsolták össze a Liverpoolt. Az első mérkőzést hazai pályán 3–0-ra megnyerték. A visszavágót 2–1-re nyerték, így összesítésben 5-1-es összesítéssel jutottak tovább. Az elődöntőben az AS Roma csapatával játszottak, az első mérkőzést az angolok 5–2-re, míg a visszavágót az olaszok 4–2-re nyerték, így a Liverpool jutott a döntőbe. A döntőben a Real Madrid CF 3–1-re győzött. (hu)
dbo:wikiPageID
  • 1486202 (xsd:integer)
dbo:wikiPageLength
  • 21477 (xsd:nonNegativeInteger)
dbo:wikiPageRevisionID
  • 20173733 (xsd:integer)
prop-hu:bajnokságCímke
prop-hu:bajnokságEredmény