• Az 1970-es labdarúgó-világbajnokság selejtezőire 75 ország válogatottja adta be nevezését, a végső tornán azonban csak 16 csapat vehetett részt. A házigazda Mexikó és a címvédő Anglia automatikusan résztvevője volt a tornának. Rajtuk kívül tehát még 14 hely volt kiadó. Először fordult elő, hogy az afrikai, az ázsiai és óceániai zónák győztesei egyeneságon kijutottak a világbajnokságra.A maradék 14 helyre a következők szerint lehetett bejutni: * Európa (UEFA): 29 ország 9 továbbjutó helyre, 1 automatikus: Anglia + 8 hely. * Dél-Amerika: (CONMEBOL): 10 ország 3 továbbjutó helyre. * Észak, Közép-Amerika és a Karibi zóna (CONCACAF): 13 ország 2 továbbjutó helyre, 1 automatikus: Mexikó + 1 hely.. * Afrika (CAF): 13 ország 1 továbbjutó helyre, de végül csak 11 válogatott indult, mivel a FIFA elutasította Guinea és Zaire nevezését. A 14. afrikai ország, Rodézia az óceániai zónában indult. * Ázsia és Óceánia (AFC/OFC): 7 ország 1 továbbjutó helyre (beleértve: Rodézia). Végül 68 ország válogatottja lépett pályára, összesen 172 mérkőzést rendeztek, ezeken 542 gól esett, ami meccsenként 3,15-ös gólátlagot jelentett. (hu)
  • 1006618 (xsd:integer)
  • 68724 (xsd:nonNegativeInteger)
  • 23242800 (xsd:integer)
prop-hu:csapat